Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1 IX wracamy do szkoły.

Podajemy nasze atuty w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci i kadry:
 1. urządzenia do dezynfekcji na każdym piętrze- dezynfekcja rąk przed każdą lekcją
 2. małe zespoły klasowe 3. każdy uczeń ma swoją ławkę - zachowujemy dystans
 3. wszystkie zajęcia danej klasy w jednym pomieszczeniu - nie wędrujemy po szkole
 4. wietrzymy klasy na przerwie
 5. wentylacja szkoły "na okrągło"  przez system oddymiania ( otwarty dach i drzwi - "komin" wentylacyjny)
 6. dezynfekcja toalet po każdej przerwie
 7. mierzenie temperatury przy wejściu do szkoły.
=========================================================================================

 1. Wejście do szkoły dla rodziców i uczniów od podwórka. Tylko rodzice uczniów klas I i II mają prawo przebywać na parterze przed rozpoczęciem zajęć. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przez wszystkich wchodzących na teren szkoły oraz noszenie maseczek przez opiekunów dzieci.
 2. Rzeczy wierzchnie uczniowie zostawiają w szatni.
 3. Obowiązkowe jest obuwie zmienne. Buty powinny zostać w szatni.
 4. Kontakt osobisty z nauczycielami tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu. Miejsce spotkania – pokój nauczycielski, bądź wyznaczone przez nauczyciela. Preferowany jest kontakt telefoniczny.
 5. W świetlicy mogą przebywać jedynie uczniowie uprzednio zapisani so świetlicy. Świetlica działa od godziny 6.30 do 7.45. Obecność nauczycieli rozpoczynających od 1 godziny lekcyjnej obowiązuje od godziny 7.45. Odbieranie dzieci ze świetlicy następuje jedynie przez zadeklarowane osoby, które wchodzą wejściem od podwórka. Po zakończeniu zajęć lekcyjnych nie ma możliwości wejścia do sal. Dostępna będzie tylko świetlica i szatnia ( ze względu na dezynfekcję sal).
 6. Uczniowie nie mają prawa samodzielnie przemieszczać się na inne piętra.
 7. Na każdym piętrze jest dostępny automat do dezynfekcji rąk.
 8. W salach: multimedialnej, językowej oraz komputerowej nauczyciel jest zobowiązany do dopilnowania dezynfekcji rąk przez dzieci.
 9. Każdy uczeń będzie miał przydzielone stałe miejsce z numerem. O zmianie miejsca ( na wniosek nauczyciela) decyduje tylko wychowawca klasy.
 10.  Prosimy o przynoszenie przez dzieci tylko niezbędnych rzeczy. Rodzice powinni zaopatrzyć dzieci w potrzebne materiały i akcesoria szkolne, by wyeliminować ich pożyczanie.
 11. Obowiązuje bezwzględny zakaz przyprowadzania do szkoły dzieci z jakimikolwiek objawami infekcji (katar, kaszel, stan podgorączkowy). Rodzice otrzymają do podpisania zgody na doraźne i przesiewowe mierzenie temperatury w ciągu dnia.
 12. Rodzice dzieci przewlekle chorych ( alergia, astma) są zobowiązani do dostarczenia zaświadczenia od lekarza.
 13. Rodzice powinni zawsze odbierać telefon od szkoły. Jeśli nie możesz odebrać, pilnie oddzwoń.
 14. Uczniowie z podejrzeniem choroby powinni być niezwłocznie odebrani przez opiekunów. Dziecko do momentu odbioru będzie przebywać w izolacji, w osobnym pomieszczeniu z opiekunem. Rodzic jest zobowiązany do poinformowania szkoły o stanie dziecka.
 15. Należy poinformować szkołę, jeśli domownicy są objęci kwarantanną.