Prywatna Szkoła Podstawowa w Legnicy założona w 2003 r. jest najstarszą niepubliczną szkołą podstawową w Legnicy.
Od początku główną ideą szkoły była nauka języków obcych w najszerszym w Legnicy wymiarze ( po 5 godzin języka angielskiego i j. niemieckiego, język rosyjski) oraz ich praktyczne wykorzystanie w czasie wycieczek zagranicznych – stąd nasze pobyty w Paryżu ( w tym Disneyland) , Wiedniu ,Wenecji i Gardalandzie, Rzymie ( spotkanie z papieżem Benedyktem XVI), Berlinie, Pradze, Kopenhadze ( podróż promem przez Bałtyk) i wielu innych miastach w różnych krajach.
Znajomość języków pogłębiamy także na Zielonych Szkołach na których byliśmy już w Ustce, Kołobrzegu, Dźwirzynie i innych ośrodkach nad Bałtykiem.
Chętnie także odwiedzamy zaprzyjaźniony camping w Danii skąd mamy blisko do Legolandu i Ocenarium.
W szkole naszej naukę pobierały dzieci z Kanady, USA, Szwajcarii, Wenezueli, Kazachstanu - pozwoliło to nam na poznanie innych kultur, wyznań i obyczajów , a także innej kuchni i tradycji związanych z życiem codziennym.

Od 2020r. działamy wreszcie we własnym obiekcie przy ul. Hutników 3, gdzie mamy pracownię interdyscyplinarną z pełnym oprzyrządowaniem , pracownie komputerową z kinem szkolnym i podręczną salę gimnastyczną do zajęć tanecznych i gimnastycznych.
Uczniowie mogą także korzystać z nauki gry w szachy czy zajęć muzycznych na gitarze czy keyboardzie.
Pasjonatom polecamy zajęcia z łucznictwa organizowane wspólnie z trenerem olimpijczyków.

>W klasach I-III pomocą dla rodziców jest odrabianie lekcji w szkole pod kierunkiem nauczyciela, a także czynna świetlica w godzinach 6.30 – 17.00.
Szkoła zaprasza także w okresie ferii zimowych i wakacji – organizując szkolne półkolonie prowadzone przez kadrę szkoły.
Rodzic nie musi zatem szukać opieki dla dzieci w dniach wolnych, bo szkoła ze swoim potencjałem jest do dyspozycji.

Uczniowie szkoły w ramach zajęć mogą uzyskać kartkę rowerową, motorowerową i kartę pływacką w ramach godzin wychowania fizycznego. Zajęcia te prowadzi kadra szkoły w oparciu o bazę własną i obiekty miejskie na które dzieci dowozimy wynajętym transportem.
Nauka w małych zespołach klasowych , w małej szkole sprzyja odkrywaniu i rozwijaniu talentów oraz umiejętności dzieci dzięki czemu potrafią w pełni wykorzystać swoje predyspozycje do poznawania i rozumienia świata.
Zapraszamy do kontaktu:
www.prywatnaszkola.pl